żłobek swarzędz metody pracy

Ku wydobyciu niepowtarzalnej osobowości

Codziennie uczymy się na nowo, że każde dziecko jest inne. Dlatego w żłobku Maya – Baśniowy Dworek opiekujemy się maluchami w małych grupach, aby móc poświęcić im jak najwięcej czasu i uwagi. To wspiera rozwój indywidualnych i niepowtarzalnych predyspozycji Twojej pociechy.

W opiece nad naszymi maluchami najchętniej opieramy się na poniższych sprawdzonych i rozwojowych metodach.

Metoda Marii Montessori

W opisie tej metody można by się ograniczyć do stwierdzenia, że każde dziecko to indywidualna i wyjątkowa istota. Maria Montessori podkreśla wagę bezinteresownej miłości i tolerancji w stosunku do dziecka, które mają mu pomóc w ujawnianiu i doskonaleniu jego unikalnych możliwości, kompetencji i predyspozycji. Ta prekursorska metoda stawia na zapewnienie indywidualnych warunków rozwoju i umiejscowienia dziecka w centrum uwagi opiekuna. Dzięki temu dziecko uczy się i rozwija samodzielnie i efektywnie.

W Baśniowym Dworku realizujemy idee Marii Montessori, wsłuchując się w indywidualne potrzeby maluchów, poświęcając im tyle uwagi i czasu, ile potrzebują, oraz stymulując ich ciekawość, kreatywność i samodzielne osiąganie sukcesów.

Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne

Kluczowym elementem tej metody jest aktywność ruchowa dostosowana do wieku i potrzeb dziecka. Weronika Sherborne podkreśla wagę zaspokajania potrzeby bliskiego kontaktu podczas zabawy i spędzania czasu z rodzicami. Jej system ćwiczeń bazuje na prostocie i naturalności, wspierając jednocześnie rozwój fizyczny i emocjonalny malucha.

Ćwiczenia kształtują świadomość przestrzenną, świadomość własnego ciała i umiejętność kontaktu z ludźmi. Dzięki nim nasi podopieczni uczą się współpracy, budują zaufanie do siebie i innych, a także poznają otaczający ich świat.

Metoda umuzykalniająca E. E. Gordona

Efektem zajęć umuzykalniających prowadzonych metodą E. E. Gordona jest zdobywanie poczucia rytmu, nauka samodzielnego tworzenia muzyki i zrozumienie jej idei. Biorąc w nich udział, dziecko staje się bardziej kreatywne, płynniej się porusza i poprawia dykcję. Zajęcia umuzykalniające wspierają też umiejętność koncentracji, która pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny malucha.

W naszym żłobku uczymy dzieci rytmiczanek i śpiewanek, stopniowo wprowadzając elementy ruchu.

Wszystkie powyższe metody stosujemy na co dzień, tworząc plan dnia. Jeśli jeszcze nie widziałeś naszej oferty, koniecznie sprawdź!